APIE VEISLĘ
Trumpaplaukis foksterjeras- medžioklinis šuo, universali veislė- jį galima naudoti
tiek urvuose, tiek varymuose, tiek einant žvėries ar kraujo pėdsaku. Kadangi šiandien medžioklė
nedaug kam aktualu, trumpaplaukis foksterjeras gali būti puikus kompanionas ir šeimos šuo. Tačiau tai- ne žaisliukas. Jis – judrus, ištvermingas, drąsus, savimi pasitikintis šuo. Reikalauja daug fizinio ir protinio darbo. Jei su juo nemedžiojama, reikėtų sugalvoti kitos veiklos . Kitaip foksas ras užsiėmimų pats, bet jums tai tikrai nepatiks-suniokos baldus, nulups tapetus, lauke raus duobes, gainios kates ar paukščius, ieškos bet kokios progos pasprukti ir paieškoti nuotykių kitur… Todėl jam idealiausias šeimininkas- sportuojantis, aktyvus, daug laiko praleidžiatis gamtoje žmogus. Su trumpaplaukiu foksterjeru galima užsiimti šunų sportu ( Agility, Pitch&Go!, Dog frisby, Frystyle…), galima bėgioti krosus, važinėti dviračiu, eiti į žygius, užsiimti dresūra (pvz. Obedience) ir t.t…
Foksas imlus, lengvai dresuojamas, jei turite šiokios tokios patirties
su šunimis. Jei tai pirmas jūsų šuo- dėl tinkamo auklėjimo rekomenduočiau pasikonsultuoti su
dresuotojais. Nes foksterjerai- gudrūs velniūkščiai, jei pajus, kad galima,-
būtinai „užlips jums ant galvos”. Su žmonėmis jie draugiški, agresijos
neturi, gerai išauklėti- puikiai sutaria su vaikais. Gali kilti sunkumų tik bendraujant
su kitais šunimis- ypač patinai nori būti dominuojantys, nesvarbu, kad
ūgiu nėra dideli. Jei kitas šuo jam nepatiks- drąsiai kibs į gerklę net didžiuliam Kaukazo aviganiui…Bet tai ne taisyklė- būna ir išimčių, kiekvienas individas yra
vis kitoks. Su katėmis sutaria gerai, jei tai „sava” katė. Idealiausias varijantas, kai šuniukas ir kačiukas užauga drauge, nors ir kitais atvejais įmanoma draugystė ar bent jau toleravimas. Su graužikais ar dekoratyviniais paukšteliais foksterjero laikyti nereikėtų, nes jis juos gali palaikyti grobiu…
Trumpaplaukis foksterjeras yra pakankamai triukšmingas ( loja daug ir garsiai), lojimu reaguoja į bet kokius garsus ar neaiškią jam situaciją,- taip kad jei turit nervingus kaimynus, galbūt verta rinktis ramesnę veislę. Su amžiumi foksai surimtėja, tampa drausmingesniais, bet kol jauni- kantrybės, nervų ir laiko pareikalauja daug. Kita vertus- ne veltui trumpaplaukiai foksterjerai buvo laikomi anglų džentelmenų šunimis- jie turi savo nuomonę, reikalauja pagarbaus elgesio su jais, žodžiu, tai- tikrai gudrūs, įdomūs, žaismingi šuniukai, su jais nebūna liūdna. Prikrečia visokių eibių, bet kartais nuveikia ką nors tokio, kad net susižavi jų išradingumu ir negali pykti. 🙂
Trumpaplaukio foksterjero priežiūra labiai paprasta. Kailiukas trumpas, taigi užtenka retkarčiais jį iššukuoti furminatoriumi, grįžus iš lauko- nuvalyti ar nuplauti kojas. Bet teks susitaikyti su tuo, kad namus teks dažniau valyti, nes šuo šeriasi nuolat, o pora kartų metuose- dar gausiau. Plaukai aštrūs kaip adatėlės, todėl gana sunkiai valomi iš kilimų ir rūbų. Balta spalva taip pat nepagerina situacijos- plaukeliai puikiai matomi…Foksterjeras neturi specifinio kvapo, ir, nors turi daug baltos spalvos, dėl kailio struktūros mažai tepasi, todėl maudyti tenka gana retai.